Inner Banner

امتیاز دهید :

تفاوت نمای کرتین وال و فریم لس

مشاهده می شود که تمایز دو نمای کرتین وال و فریم لس آهنی برای برخی مشکل زا شده است؛ بنابراین در این بخش از مقالات وبسایت آلوتک بیشتر در رابطه با این دو متریال اطلاعات در اختیار شما قرار می دهیم. این موضوع منطقی است زیرا این دو نوع نما شباهت های زیادی باهم دارند با این وجود نباید تفاوت های آنها را نیز نادیده گرفت. تفاوت آنها را می توان در چند مود خلاصه نمود:
اختلاف در مقدار پروفیل آهنی استفاده شده در کرتین وال و فریم لس آهنی
اختلاف در چگونگی نصب
تفاوت در میزان مقاومت (کرین وال مقاوم تر است)
اختلاف ابعاد شیشه
تفاوت در میزان هزینه تولید و نصب دو متریال
نمایان بودن یا نبودن فریم
اختلاف در مقدار استفاده از پروفیل های آلومینیومی

 

عکس اجرای نمای شیشه ای کرتین وال

عکس نمای کرتین وال

عکس نمای ساختمان فریم لس

عکس نمای ساختمان فریم لس

اجرای کرتین وال

شما می توانید با مراجعه به صفحه کرتین وال از طریق لینک ارائه شده اطلاعات بیشتری درباره چیستی و انواع این نوع نمای ساختمان به دست آورید؛ اما باید بدانید که کرتین وال را می توان به 3 نوع مختلف تقسیم کرد که اجرای آنها نیز کمی تفاوت دارد.

 

کرتین وال فریم لس

یکی از محبوب ترین انواع کرتین وال، فریم لس است. در این نوع پس از انجام زیرسازی، شبکه بندی انجام می شود که اغلب با استفاده از سازه های کم وزن و نیم سنگین فلزی انجام می پذیرند. بعد از انجام این مراحل پروفیل های مخصوص مدل فریم لس را روی شبکه بندی ایجاد شده سوار می نمایند. علت اصلی انتخاب این نما به نسبت سایر انواع کرتین وال ها مشاهده بیشتر شیشه و کمتر دیده شدن آلومینیوم از نمای بیرونی و عدم مشخص بودن پنجره هایی که قابلیت بازشو دارند، می باشد. همانگونه که اشاره شد در فریم لس ها از پروفیل آلومینیوم استفاده می شود.

کرتین وال فیس کپ

در این مدل از کرتین وال، شیشه را بدون واسطه بر روی لامل قرار می دهند و برای استحکام درپوشهای نگدارنده را رای لامل ها قرار می دهند. مراحل دیگری نیز در اجرای این نوع کرتین وال وجود دارد که عبارت است از آب بندی لاستیک های EPDM. در فیس کپ هیچ نوع قالب آلومینیومی دورتا دور شیشه استفاده نمی شود و همه چیز لا پیچ شدن زهوار کامل می شود. فیس کپ ها به نسبت فریم لس سریع تر نصب می گردند، همچنین قیمت محصول و هزینه نصب نیز کمتر است. نباید از یاد برد که امکان استفاده از درپوش ها با رنگ های متنوع نیز وجود دارند و بازشوها نیز می توانند از داخل یا از دو سمت تعبیه شوند.

کرتین وال یوچنل

یوچنل U-CHANNEl را نیز می توان از دیگر انواع کرتین وال های فریم لس دانست. تفاوت اصلی این مدل اجرای آن است. در مدل های گذشته بیان شد که در نمای خارجی از نگهدارنده ها استفاده می شود اما در یوچنل از کپ گسگت آلومینیومی استفاده می گردد و در نهایت نمایی یکدست تر و به ظاهر تمام شیشه ای را در اختیار قرار می دهد. چرا به این نوع نماها کرتین وال یو چنل گفته می شود؟ در نصب این نما نیز نیاز به نصب لامل هست و بعد از آن نوبت اسپیسر است. اسپیسر قاب هایی آلومینیومی مابین دو شیشه می باشند که بین فضای داخل و خارج قرار می گیرند. اسپیسرهای کرتین وال نوع یوچنل کانالهایی شبیه به حرف U دارند که دو سمن آنها چسب شده و داخل خالی باقی می ماند در حقیقت این فضاهای یو شکل برای نصب شیشه بر لامل کاربرد دارد. چسب هایی که استفاده می گردد بسیار قوی و اغلب از سیلیکون و پلی یورتان هستند بنابراین مقاومت زیادی دارند و از نظر استحکام جای نگرانی نیست.

عکس کرتین وال یوچنل

عکس کرتین وال یوچنل

نمای فریم لس آهنی چیست؟

از نام این محصول مشخص است که در ان از پروفیل های آهنی استفاده می گردد. در حقیقت این نوع پروفیل های فلزی در ابعاد40 در 40 شبکه بندی می شوند و این کار لازم است با دقت زیادی انجام شود زیرا در کیفیت نهایی کار تاثیر مستقیم دارد. سپس فریم ها داخل این شبکه ها قرار می گیرند. سطوح این نوع از فریم لس ها بر خلاف تصور عموم کاملا ایزوله می باشد زیرا لاستیک های هوابندی در دو سوی فریم و شیشه قرار می گیرند و قابلیت بازشوی مخفی را نیز فراهم می آورند. فریم لس های آهنی ثابت هم وجود دارند که بر اساس نوع کاربرد نما از آنها استفاده می شود.
خلاصه تفاوت و شباهت های فریم لس آهنی و کرتین وال
استفاده از پروفیل آلومینیومی در کرتین وال و فریم لس آهنی
استفاده از پروفیل های آهنی در هردو محصول
استفاده از شیشه که البته نوع شیشه ها متفاوت هستند.
به کارگیری لاستیک و انواع چسب برای عایق بندی
ارزان تر بودن اجرای فریم لس
عدم پدیدار بودن فریم ها در فریم لس از نمای خارجی

قیمت کرتین وال در ایران

به دلیل نوسان قیمت ها و تفاوت در کیفیت کرتین وال توصیه می کنیم برای مشاوره و اطلاع از قیمت های بروز با شماره تلفن های مندرج در وبسایت پیش رو تماس حاصل نمایید.